Za oknami jeszcze szaro i ponuro, ale już teraz warto pomyśleć o tym jak skutecznie osłonić swoje mieszkanie przed palącymi promieniami słońca. Jednym z najlepszych pomysłów jest zamontowanie rolet. W zależności od potrzeb mogą to być rolety zewnętrzne lub wewnętrzne. Dziś kilka słów o modelach rolet, które montuje się wewnątrz mieszkań.

Rolety z prowadnicami

Tego rodzaju rolety montowane są w oknach zwykłych lub dachowych. Rolety wykonane są z różnego rodzaju tkanin. Można spotkać rolety z bawełny, jedwabiu albo z tkanin sztucznych cechujących się większą grubością. W takich roletach wałek z tkaniną schowany jest w specjalnej kasecie, którą mocuje się do ściany, listwy przybyszowej lub ościeżnicy. Dzięki zastosowaniu prowadnic rolety wewnętrzne mogą być wykorzystane zarówno w oknach zamontowanych pionowo jak i pod kątem.

Rolety wolno wiszące

Rolety tego typu nie posiadają prowadnic. Rolki ze zwiniętą tkaniną nie są zamknięte w kasecie. Roleta jest najczęściej przymocowana do ościeżnicy. Niektóre rolety są przyklejane do ościeżnic, a inne posiadają specjalne haczyki, za pomocą których roletę zawiesza się na ramie okiennej. Niewątpliwą ich zaletą jest możliwość samodzielnego montażu. Rolety wolno wiszące dostępne są w sklepach w wielu różnych rodzajach. W zależności od potrzeb można dowolnie dobrać kolor tkaniny oraz jej grubość. W sprzedaży są także rolety wykonane z tkanin o różnych wzorach, które prezentują się bardzo dekoracyjnie.

Warto pamiętać, że rolety wolno wiszące mogą zasłaniać okno w całości lub jego górną część. Nie ma możliwości zasłonięcia okna od dołu lub wyłącznie środkowej części. Rolety tego typu nie nadają się również do okien dachowych.

Rolety plisowane

Rolety plisowane mają budowę harmonijkową. Ten rodzaj rolet montowany jest bezpośrednio w oknie. Taki sposób montażu sprawia, że rolety mogą zasłaniać dowolną część okna. Można nimi zakryć okno w całości, jego górną lub dolną część, a nawet tylko fragment środkowy. Dodatkową zaletą tego typu rolet jest brak konieczności ich demontowania przed myciem okien. Po złożeniu rolety zajmują bardzo mało miejsca, przez co nie utrudniają prac związanych z porządkowaniem okien.

31 marca 2021


Rolety wewnętrzne – jakie wybrać?

+48 607 067 087

biuro@hebar.pl

+48 607 067 087