Rolety zewnętrzne pojawiają się w coraz większej liczbie domostw. Jedni zakładają je z myślą o właściwościach antywłamaniowych, innym zależy na ociepleniu budynku, a jeszcze inni podążają za modą. Są jednak i tacy, którzy zastanawiają się czy w ogóle warto inwestować w rolety zewnętrzne? Postanowiliśmy poszukać w sieci opinii użytkowników rolet. Podali oni swoje uwagi dotyczące posiadania i użytkowania rolet w praktyce.

Termoregulacja

Wśród posiadaczy rolet zewnętrznych termoregulacja jest uznawana za jedną z najważniejszych zalet. Szczelnie zamknięte rolety tworzą powietrzną warstwę izolacyjną, która ociepla wnętrze zimą, zaś latem utrzymuje w pomieszczeniach przyjemny chłód.

Wygoda użytkowania

Użytkownicy rolet zewnętrznych podkreślają również fakt prostoty i wygody ich użytkowania. Szczególnie chwalona jest opcja elektrycznego otwierania i zamykania rolet. Dodatkowym atutem jest możliwość założenia sterownika centralnego, który pozwala za pomocą jednego włącznika zasunąć rolety w całym domu. Niestety w przypadku elektrycznych rolet pojawia się problem związany z dostępem do energii elektrycznej. Jeśli zabraknie prądu lub dojdzie do awarii sieci, rolety mogą odciąć osoby znajdujące się wewnątrz, od świata. Jest to bardzo mocno odczuwalne w przypadku przełącznika centralnego, który steruje wszystkimi roletami równocześnie i w razie awarii odcina dom.

Konserwacja i naprawa rolet

Rolety zewnętrzne nie wymagają częstej konserwacji ani napraw. Jednakże warto przynajmniej raz do roku zrobić dokładny przegląd wszystkich mechanizmów, uszczelek oraz włączników i wyłączników. Wśród najczęściej występujących usterek są pękające uszczelki, zacierające się mechanizmy oraz pękające taśmy. Większość napraw związanych z tymi usterkami można zrobić we własnym zakresie. Koszt tego typu napraw jest niewielki.

Czy warto inwestować w rolety zewnętrzne?

Na koniec pojawia się pytanie czy warto inwestować w rolety zewnętrzne? Większość użytkowników uważa, że tak. Dają one spore oszczędności związane z ogrzewaniem lub klimatyzacją. Ponadto dają poczucie bezpieczeństwa, zaś ich stałe użytkowanie nie jest kosztowne. Tym samym większość użytkowników stanowczo stwierdza, że gdyby jeszcze raz mieli podejmować decyzję o montażu rolet z pewnością byłaby ona taka sama.

29 stycznia 2018

Rolety zewnętrzne – kilka uwag praktycznych

+48 607 067 087

biuro@hebar.pl

+48 607 067 087