W trakcie budowy domu dobrze jest od razu zaplanować instalację rolet zewnętrznych. Osłony te mają wiele zalet, m.in. chronią przed włamaniem, ograniczają nasłonecznienie, zapewniają ciszę i spokój. Co więcej mogą być zdalnie sterowane, co wpływa na komfort ich użytkowania. Na rynku dostępne są różne rodzaje rolet zewnętrznych, aby spełnić oczekiwania wszystkich klientów, bez względu na stopień zaawansowania prac budowlanych. Jakie rolety warto wybrać do swojego domu?

 

Rolety zewnętrzne to dość droga inwestycja, ale na pewno warta jest swojej ceny. To bardzo funkcjonalne produkty, gwarantujące bezpieczeństwo i wygodę obsługi. Główne elementy rolet to skrzynka z umieszczonym tam wałem oraz pancerz, który zwijany jest do wnętrza skrzynki. Podnoszenie i opuszczanie rolet następuje w sposób ręczny lub automatyczny. Jakie rodzaje rolet zewnętrznych można wyróżnić?

 

Rolety do zabudowy

Montaż rolet do zabudowy powinien być zaplanowany już na etapie projektowania domu. Tego rodzaju osłony wymagają specjalnego nadproża okiennego, aby można było w nim umieścić skrzynkę z wałem rolety. Dzięki temu rozwiązaniu otrzymujesz produkt o najwyższych właściwościach termoizolacyjnych. Ponadto takie rolety dobrze się prezentują, bowiem skrzynka jest niewidoczna i pancerz rolety chowa się w niej niemal w całości.

 

Rolety naokienne

Rolety naokienne to dobry wybór, jeśli Twój dom jest w stanie surowym, ale nadproże nie zostało wcześniej przygotowane do instalacji skrzynki z wałem rolety. Ostateczny efekt wizualny montażu takich rolet jest identyczny jak w przypadku rolet do zabudowy. Różnica polega na tym, że mechanizm rolety znajduje się we wnętrzu domu – tam też będzie się odbywał ewentualny serwis sprzętu. Ponieważ ten typ rolet instaluje się wraz z oknem, musi być ono pomniejszone o wielkość skrzynki.

 

Rolety elewacyjne

Kolejny rodzaj rolet to rolety elewacyjne, które można montować w już wykończonych budynkach. W przypadku tego rozwiązania skrzynkę z wałem umieszcza się na murze, poza otworem okiennym. Warto dobrać kolor skrzynki tak, aby pasował do elewacji – wówczas będzie ona najmniej widoczna. Jednak nie jest to konieczność – istnieje możliwość zamontowania skrzynki o wyróżniającej się barwie, aby stanowiła dodatkowo element dekoracyjny domu.

30 maja 2017

Rolety zewnętrzne – jakie wybrać?

+48 607 067 087

biuro@hebar.pl

+48 607 067 087