Rolety zewnętrzne najczęściej wykorzystywane są do zasłaniania okien w naszych domach. W ten sposób zaciemniają pomieszczenia i zapewniają nam bezpieczeństwo. Bywa jednak, że są one wykorzystywane również w zupełnie nietypowy sposób. Oto kilka pomysłów na to, do czego jeszcze mogą nam posłużyć rolety.

Wsparcie dla klimatyzacji

Rolety zewnętrzne doskonale sprawdzają się w roli regulatora temperatury w pomieszczeniu. Kiedy są zasłonięte ograniczają wymianę powietrza między oknami a otoczeniem dzięki czemu temperatura wewnątrz mieszkania nieco wolniej spada lub rośnie. Dzięki spowolnieniu wyziębiania się pomieszczeń można zaoszczędzić na ogrzewaniu, natomiast ograniczenie nagrzewania pomieszczenia może znacznie zmniejszyć rachunki za prąd elektryczny – jeśli korzystamy z klimatyzacji, lub uprzyjemnić pobyt w mieszkaniu w upalne dni, gdyż jest w nim chłodniej niż na zewnątrz.

Wyznaczenie granic prywatności

Rolety zewnętrzne to także wspaniały sposób na odgrodzenie się od wścibskich sąsiadów. Przydają się nie one między innymi na osiedlach domków jednorodzinnych, gdzie odległość między oknami poszczególnych domków jest dokładnie taka, jak zapisano w przepisach – czyli bardzo mała. Mówiąc wprost sąsiad sąsiadowi zagląda do domu, a to nie jest zbyt przyjemne, zwłaszcza wieczorną porą. Zamontowanie rolet zewnętrznych to jeden ze skuteczniejszych sposobów na strzeżenie swojej prywatności.

Powiększanie mieszkania

Rolety mogą być wykorzystane również jako zewnętrzne ścianki mieszkań w blokach. Na osiedlach coraz częściej można zobaczyć balkony ze wszystkich stron obudowane roletami, które świetnie sprawdzają się jako osłona przed nadmiernym słońcem, ale również przed wścibskimi oczyma sąsiadów. Ponadto częściowe zasłonięcie rolet pozwala na stworzenie wygodnej suszarni na letnie miesiące. Zewnętrzne rolety montowane na balkonach znacznie ograniczają poziom hałasu w mieszkaniu, co doceniają zwłaszcza mieszkańcy dużych miast.

Rolety – sposób na nietypową szafę

Z pomocą rolet można też zbudować niestandardową szafę. W małych mieszkaniach często pojawia się problem z otwieraniem drzwi dużych szaf. Choć w pokoju czy w korytarzu znajduje się idealne miejsce na szafę, nie można jej tam umieścić, ponieważ po otwarciu drzwi zablokowane zostaje przejście albo drzwi wejściowe. Rozwiązaniem tego rodzaju problemów są zazwyczaj drzwi przesuwne. To jednak nie jedyny pomysł. Ciekawą alternatywą może okazać się roleta zewnętrzna, która otwierana w pionie zastąpi drzwi. Zajmie znacznie mniej miejsca niż rozwiązania powszechnie stosowane, a jej wygląd sprawi, że mieszkanie zyska niepowtarzalny i nowoczesny wygląd.

Rolety zewnętrzne mogą spełniać wiele, zupełnie niestandardowych funkcji. Świetnie sprawdzają się jako osłona przed palącym słońcem oraz ograniczają wychładzanie mieszkania zimową porą. Jeśli dodamy do tego właściwości takie jak wyciszenie mieszkania oraz niewielką powierzchnię zajmowaną przez cały mechanizm okazuje się, że można rolety wykorzystać na wiele, często niespotykanych, sposobów.

08 maja 2018

Nietypowe zastosowanie rolet zewnętrznych

+48 607 067 087

biuro@hebar.pl

+48 607 067 087