W przypadku bram garażowych bardzo ważna jest jakość ich wykonania, ale również sposób montażu. Nawet najlepsza brama nie będzie spełniała swoich funkcji, jeśli będzie źle zamontowana. Dlatego decydując się na zakupienie nowej bramy warto wybrać opcję z montażem, którą oferuje obecnie większość firm. Dlaczego dopłacić za montaż bramy garażowej? Czy zakup towaru z dodatkową usługą się opłaca? Dziś odpowiadamy na te i wiele innych pytań.

Brama z montażem

Coraz więcej firm oferuje nie tylko sam produkt, ale również usługi z nim związane. W przypadku bram garażowych najczęściej można spotkać ofertę łączącą w sobie samą bramę, jej montaż i standardowy przegląd wykonywany raz na rok lub raz na dwa lata. Zazwyczaj dodatkowe usługi wymagają niewielkiej dopłaty, ale ten wydatek się opłaca, gdyż mamy gwarancję, że brama będzie dobrze zamontowana.

Gwarancja na bramę – wymagany montaż przez wskazaną firmę

W dzisiejszych czasach coraz częściej mamy do czynienia z przywiązywaniem klientów do siebie przez firmy. Jedną z metod jest zagwarantowanie montażu oraz serwisowanie sprzedanego produktu. Niektóre firmy już w umowie sprzedaży umieszczają klauzulę, że gwarancja udzielana jest wyłącznie na produkt zamontowany i serwisowany przez wskazanych monterów. Z jednej strony jest to spore utrudnienie, ponieważ nie pozwala wybrać montera na własną rękę, z drugiej bardzo duże udogodnienie, zwłaszcza dla osób, które nie znają dobrych specjalistów.

Montaż – tylko w oparciu o umowę

Montaż bramy garażowej wymaga wiedzy oraz umiejętności. Zazwyczaj firmy produkujące bramy mają umowy z ekspertami w dziedzinie montażu, jednak niestety zdarzają się także wykonawcy – oszuści lub partacze. Aby zabezpieczyć się przed źle wykonaną usługą należy zawsze podpisywać umowę z wykonawcą. W umowie poza informacjami określającymi warunki wykonania usługi i zapłaty za nią, powinny znaleźć się również informacje dotyczące kar za niewykonanie zleconej pracy w terminie, spowodowanie uszkodzeń itd. Trzeba przyznać, że większość z nas nie chce podpisywać umów, ponieważ wiąże się to ze znacznym wzrostem cen, niemniej jednak umowa zabezpiecza obie strony przed stratami i oszustwem.

Montaż – zasada ograniczonego zaufania

Jak już wcześniej wspominaliśmy należy podpisać umowę z monterem bramy garażowej. Warto również sporządzić dokumentację fotograficzną przed rozpoczęciem montażu bramy. Najlepiej wykonać zdjęcia podłóg i ścian w towarzystwie montera, aby w razie uszkodzeń nie było wątpliwości, kto za nie odpowiada.

Brama garażowa montowana jest raz na wiele lat, dlatego bardzo ważne jest, aby było to zrobione przez fachowców. Najlepiej jeśli poleci ich sam producent bramy, jeśli jednak nie można wykupić takiej usługi wraz z bramą należy pamiętać, by spisać umowę z firmą montażową. Umowa zawierająca dokładnie określone zasady współpracy i odpowiedzialności za uszkodzenia sprawia, że zarówno usługodawca jak i zleceniodawca będą czuć się bezpieczni.

26 lutego 2018

Montaż bramy garażowej – wszystko co musisz wiedzieć

+48 607 067 087

biuro@hebar.pl

+48 607 067 087